HABERLER

Masajın Yapılmayacağı Durumlar

Masajın Yapılmayacağı Durumlar

Masajın Yapılmayacağı Durumlar

 Masaj hiç şüphesiz ki, vücudumuz için son derece faydalı olan bir eylemdir. Fakat bazı durumlar da yapılması vücudumuz için sakıncalı olabilir.

 Masajı rahatlamak için vücudumuza iyi geldiği için yaptırırız. Ama vücudumuzda herhangi bir kırık, çıkık veya iç organlarımızın birinde bozukluk varsa tam tersi etki yaratabilir masaj. O yüzden son derece dikkatli davranırsak iyi olur açımızdan. Ankara spa salonlarında izlenimim genellikle boyun, bel ve bileklere yapılan masajdır.

Örneğin; vücudumuzun bu yerlerinde herhangi birinde kırık, çıkık varsa çok zararlı olabilir masaj. Zaten o durumlarda yapılmaması gerekmektedir. Kemiğiniz kaynar, çıkık olan yer yerine oturur ise yaptırabilirsiniz gönül rahatlığı ile Ankara spa masaj salonlarında. Özellikle kas yırtılması, kaynamayan kemiğin olduğu zamanlarda masajdan şiddetle kaçınılmalıdır. Gebelik döneminde de masajdan kaçınmak gerekir. Çünkü masaj biraz can yakabiliyor. Ufak ufak sıkıp gevşetmeler sonra az şiddetle o bölgeye vurmalar.

Neden vuruyor masör ve masözler? Hemen onu da açıklayalım: Çünkü o bölgeye kanın ulaşması için bu hafif vurmalar gerekmektedir. Kan basıncı oluşturarak o bölgeye kanın hücum etmesini sağlanıyor. Ankara masajda bunun birçok kez doğruluğunu teyit etmiş bulunuyoruz. Derimizde bulunan rahatsızlıklardan ötürü de masaj yaptırmamalıyız. Çünkü yapan kişiye de bulaşabilir ki bu durumda hiç hoş bir şey değil. Ankara masaj gerçekten işin ehli insanlar yetiştirmiş. Masaj yapmadan önce sizi soru yağmuruna tutuyorlar, herhangi bir rahatsızlığınız var mı efendim? Şu bölgeye mi özel tekniğimi uygulayım mı? Gibi. Masaj Ankara harika bir yer. Şiddetle tavsiye ederiz sizlere. Son olarak şunu da belirtelim çünkü önemli bir husus; tüm ateşli hastalıklarda, felçli bölgelerde masaj teknikleri uygulanmamalıdır. Psikolojik rahatsızlıkları bulunan insanlar da masaj yaptırmamalıdır.