HİZMETLERİMİZ

Relax Masaj

Relax Masaj

Relax Masajın Faydaları Nelerdir?

Relax masaj, vücutta tıkanıklık yaratan gergin kasların açılmasını sağlayan küçük dairesel hareketler ve ritmik vuruşları içeren İsveç tekniklerini içerir. Bu şekliyle derin doku masajlarından farklı olarak, gevşeme masajı kasların bağ dokusuna hitap etmez.

Relax masaj, gergin kasları gererek, gevşeterek ve aşırı kullanılan kasları gevşeterek kas sistemini doğrudan etkiler. Sonuç olarak, azalmış kas spazmları ve kas krampları yaşamalı ve kas dokusunun yenilenmesine yardımcı olur. Dolaşımın hızlanmasını sağlar.

Relax masaj, eklem kasları üzerinde çalışarak eklem hareket açıklığını, kollektif gücü ve stabilizasyonu artırabilir. Lenfatik drenajınızı iyileştirerek, incinme, burkulma ve diğer sağlık sorunlarından kaynaklanan şişliği azaltır. Lenfatik masaj, dolaşım sistemini uyararak tedavi edilen dokuya kan akışını teşvik eder. Lenfatik sistem dolaşım sistemine yakın çalıştığı için masaj, lenfatik akışı iyileştirerek ağrıyı ve şişmeyi azaltacaktır.

Relax masaj, ağrı ve stres tarafından salınan kortizolün azalmasına yardımcı olabilir. Böylece vücudunuzda gevşeme ile birlikte stres seviyenizin de azaldığını fark edersiniz.  Masaj ayrıca, ruh halinizi iyileştiren, rahatlamanızı sağlayan ve ağrıyı gidermeye yardımcı olan artan serotonin ve dopamin seviyesinin de artmasını teşvik eder. Bu etkileri sayesinde relax masaj uygulamasını düzenli olarak yaptırdığınızda ruh haliniz de iyileşmeye başlar. Çok daha rahat, mutlu ve huzurlu hissetmeye başlarsınız.