HABERLER

Günlük Yaşamda Masajın Etkisi

Günlük Yaşamda Masajın Etkisi

Günlük Yaşamda Masajın Etkisi

Genellikle masaj işleminin kişide istenen etki olan fiziksel ve ruhsal rahatlamayı sağlaması için deneyimli ve eğitimli eller tarafından yapılması bir ön şart olarak kabul edilir. Bu nedenle bu işi yapmak isteyen kişiler rutin olarak çalışmaya başlamadan önce özel eğitimlere tabi tutulur. Geçmiş zamanlarda bir nevi usta çırak ilişkisine benzer şekilde yapılan bu eğitim günümüzde çeşitli kurslarda gerçekleştiriliyor ve kursun sonunda başarılı kişilere sertifika verilerek yetkinlikleri belgeleniyor.

Masaj yapılan yerlere bakıldığında ise buraların özel odalardan oluşan ve uzanmak için özel bölümleri olan yerler olduğu bilinir. Birçok yerde ise bunlara ışıklandırma ve çeşitli aksesuarlar ile farklı bir görünüm kazandırılır. Buralar günlük kullanımda ‘spa masaj salonu’ olarak anılırlar. Tek başlarına spa masaj salonu işletmesi olarak çalısabilecekleri gibi çeşitli otellere bağlı yerler olarak da çalışabilirler.

Günümüzde özellikle başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde olmak üzere pek çok şehirde spa masaj salonu olarak faaliyet gösteren çok sayıda işletme bulunmaktadır.  Özellikle Ankara masaj salonlarında masaj bir başkadır.